DuFF a jeho CLEO scripty, které SBÍRAJÍ HESLA HRÁČŮ

CokoladaCokolada Hlavní Administrátor
upraveno 25. November 2019 v SFDFD
Ahoj vsichni!

Dnes jsme odhalili, ze DuFF, ktery je na SFDFD znam predevsim jako vyvojar cleo scriptu (at uz uzitecnych, tak slouzicich k podvodum, keybindovani apod), do svych CLEO scriptu umyslne umistuje funkci, ktera pri prihlasovani na herni servery zaznamena vase prihlasovaci heslo, nasledne ho spolecne s vasim nickem a IP adresou serveru, na kterem hrajete, odesle prave jemu.

Pokud nekdo z vas pouziva jakekoliv jeho CLEO scripty, nebo jine modifikace do GTA:San Andreas od nej, durazne vam doporucujeme, abyste tyto scripty ze sve hry odstranili a okamzite si u sveho uctu zmenili heslo (na serveru pomoci /changepass).
Totez plati i pro hrace, ktere jeho scripty pouzivali v minulosti.

To, ze pouziva tyto metody pro ziskavani hesel od hracskych uctu se ukazalo dnes, kdy zverejnil cleo GymBot.cs na svem youtube kanale: https://www.youtube.com/watch?v=8Lnaokg8zBs
V tomto CLEO scriptu je mozne i bez jakehokoliv dekompilovani (staci si ho otevrit treba v poznamkovem bloku) najit textovy retezec, ktery obsahuje adresu webu a i konkretni parametry, ktere jsou na jeho stranku odesilany. Toto si pak lze overit i tim, ze si na svem pocitaci zapnete sledovani komunikace, ktera z vaseho pocitace odchazi.

(predem sorry za to ze fotim mobilem obrazovku, posilal jsem to adminum na FB kratce po tom co to zverejnil, a ted uz jsem na mobilu, tak kvuli tomu nebudu lozit na PC znova :D)

Rozhodne se nespolehejte na to, ze budete kontrolovat jeho scripty na zaklade toho, jestli tam tato URL je nebo ne, je jiste, ze si u svych dalsich modifikaci da na toto pozor a bude se ji snazit lepe zamaskovat.

Komentáře

• CokoladaCokolada Hlavní Administrátor
    upraveno 25. November 2019
    Mimochodem predpokladam ze neni nahodou, ze DuFF ze sveho videa o GymBot.cs kratce po tom, co se provalilo, ze krade takto citlive udaje hned link na stazeni toho clea smazal :D

//Navic jeste upozornuji, ze se nemusi jednat jen o tohoto autora scriptu, uz v minulosti i na jinych CZ/SK serverech se resil problem s odcizenim uctu presne kvuli pouzivani cleo scriptu a dalsich modifikaci od neduveryhodnych lidi.
  • TressTress Uživatel
    Může mi někdo změnit heslo když mám permu prosím pěkně ? Na jaké mi je v tento moment jedno.

@KenT vyresetoval jsem ti heslo, poslu ti nove do SZ
  • WukišWukiš Administrátor VIP
    Takže vlastně porušuje zákon a nařízení GDPR. :D

• KyBLKuBAKyBLKuBA Hlavní Administrátor
    upraveno 26. November 2019
    A co se týče těch samotných módů, tak jsou dělané opravdu na jednoduchém principu. Do druhého dne od vydání je na serveru chyba opravena a mód je tak znefunkčněn. Nemá tedy smysl ani mód stahovat a zkoušet. (kromě toho můžete přijít o svůj účet samozřejmě) 

SAMP-SERVERCZ

• salleeensalleeen Uživatel
    . Ac client je dobrej
    ------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------
    Vsledek obrzku pro noob gif
  • UZBUDEMDOBRYUZBUDEMDOBRY Uživatel
    je to šéf  B) B) <3
  • RancoolCZERancoolCZE Uživatel
    Jen by mě zajímalo, jak poznám že mám zrovna jeho Cleo
    In Active
    "Nejsem připravená na vztah, protože žádný chlap není připravený na mě" -RancoolCZE 2k18
    aircraft engineer 2k18

@RancoolCZE jde například o clea, která zveřejňuje na svém youtube kanále, viz. naposledy zmiňovaný "GymBot.cs"
  • RozbadRozbad Uživatel
    to je ale podvodnik xd
    To jsem já
  • LejdyDafneLejdyDafne Uživatel
    Kvôli tomuto blbečkovi mám na serveri ban, lebo si admini xPe a Lothbrok mysleli, že som to ja a dali mi ban bez dôkazov
  • STEFANSTEFAN Uživatel VIP
    xPe a Lothbrok

• NesTriXNesTriX Uživatel
    nebezpečný
  • HoluBHoluB Uživatel
    neasi

• WhitenositWhitenosit Uživatel
    upraveno 12. July
    Dík za info ...
    Ale už neskoro píšeš nevadí
    čo už
    s pozdravem ...

//Winter.: Tahle diskuze byla založena ve dne 19. listopadu 2019

Naposledy upravil .WinteR. (2020-07-12 21:27:14)
    Káždý raz umrie a dlho to trvať nebude...
    život je ako cíga
    Zapáliš cígu a ptm skončí len špak 
    Začneš život a ptm aj skončíš  ale ostane po tebe pamiatka
Abys mohl komentovat, musíš být přihlášený nebo registrovaný.